ליווי מעסיקים

ניהול עסק הוא מלאכה מורכבת שמחייבת התנהלות שוטפת מול גורמים שונים וביניהם לקוחות, עובדים, ספקים, גופים ממשלתיים וישויות משפטיות שונות. בניהול עסקים בישראל, קיים מרווח טעות גדול יחסית ובפרט בתחילת דרכו של העסק.

מטבע הדברים, איש אינו מעוניין בתסבוכות משפטיות או סכסוכים עסקיים שמאטים את הפעילות העסקית ועלולים לפגוע באופן ניכר במוניטין של העסק וברווחיו. לפיכך, בעלי עסקים ששואפים להגן על עצמם בפן המשפטי, דואגים להסתייע בשירותיו של עורך דין המתמחה בדיני עבודה המספק ליווי שוטף למעסיקים. על מגוון התועלות הגלומות בליווי מעסיקים, נדון בהרחבה במסגרת המאמר הבא.

מניין נובע הצורך בליווי מעסיקים?

ככל שעסקים גדלים ומתפתחים יותר, כך הם חשופים, מטבע הדברים, ליותר סכסוכי עבודה. כאשר ארגון עסקי מעסיק יותר כח עבודה, מתנהל מול יותר ספקים ומעניק שירות למספר גדול יותר יותר לקוחות, הצרכים המשפטיים שלו גדלים יחד עם העסק.

למעשה, כל עסק צומח המצוי בתהליכי גדילה, נדרש להבין מהן המשמעויות המשפטיות הנגזרות מן השינויים החלים בו וכיצד עליו לפעול על מנת לשמור על הוראות החוק הנוגעות לתנאי ההעסקה של עובדיו, ההתקשרות מול ספקיו, ההתנהלות מול מתחריו העסקיים והמחוייבות כלפי לקוחותיו.

ליווי מעסיקים הוא שירות המוצע בידי עורכי דין לענייני עבודה, והוא מאפשר למעסיקים בישראל לקבל בדיוק את המידע הנחוץ להם כדי להזניק את העסק שלהם ללא מכשולים ועיכובים, ועם מינימום משברים. ניתן אם כן לומר כי למרות ששירות של ליווי מעסיקים כרוך בהוצאות נוספות בעסק, מדובר על הוצאה מוצדקת ומשתלמת מאוד עבור מעסיק שמנהל את העסק שלו ממקום של הסתכלות קדימה.

 

מדוע כל עסק בישראל זקוק לשירותי ליווי מעסיקים?

מעסיקים רבים אינם בקיאים בכל הדקויות של עולם דיני העבודה וההתנהלות הנדרשת מול העובדים, הלקוחות והספקים שלהם. בחוק הישראלי קיימות לא מעט פרצות וישנם אנשים רבים שמנסים לנצל זאת לשם עשיית רווח כספי או מקצועי על גבו של הזולת.

אי לכך, כל מעסיק שחפץ בהצלחת העסק שלו, מוטב לו שייצר סביבו הגנה משפטית הרמטית עד כמה שניתן. לכן, ליווי מעסיקים מטעם עורך דין דיני עבודה מנוסה, הוא נכס של ממש לארגון. עורך דין דיני עבודה הוא איש מקצוע שיודע לספק למעסיקים את הידע הנחוץ להם על מנת  לפעול באופן חוקי מול כל גורם שיש להם ממשק עימו במסגרת הפעילות העסקית, ולהגן על עצמו מפני תביעות וסכסוכים מיותרים.

ליווי מעסיקים
ליווי מעסיקים

ליווי מעסיקים מאפשר לכם להעסיק עובדים באופן חוקי שישרת גם אתכם

נתונים רשמיים מעידים על כך שכמחצית מהתביעות שמוגשות לבתי הדין לעבודה בישראל, נוגעות לקיפוח עובדים בידי מעסיקיהם, שמתרחש מפאת חוסר תשומת לב או אי ידיעת החוק של המעסיק. ליווי מעסיקים בידי עורך דין דיני עבודה, נועד למנוע מקרים כאלו והוא מאפשר למעסיק להתנהל באופן הוגן מול עובדיו גם בהקשרים פחות נעימים הנוגעים להעסקה, כגון מקרי פיטורים.

עורך דין שמספק למעסיקים שירות קבוע של ליווי משפטי, ומכיר את הפרטים הנוגעים להתנהלות העסקית של לקוחותיו, יודע לא רק כיצד להפחית את מספר סכסוכי העבודה המגיעים לפתחם של בתי המשפט, אלא גם כיצד למצות את זכויותיו של המעסיק מול העובדים ולצמצם בהוצאותיו סביב פיצויי פיטורין וכיוצא באלו.

 

כיצד ליווי מעסיקים חוסך למעסיק בעלויות רבות בטווח הרחוק

על פי חוק, כל מעסיק מחויב לדאוג לזכויות הסוציאליות של כל עובד, אך מדובר לעיתים בעניין מורכב הנוגע למצב החברה ולמצב העובד באופן ספציפי. יש הרבה שאלות ובעיות שעלולות להיווצר עם הזמן בהתנהלות מול עובדים שונים, ולכן, ייעוץ משפטי וליווי משפטי קבוע למעסיקים הוא משהו שכדאי לקחת בחשבון, שכן מדובר בהוצאה שמטרתה לחסוך כספים רבים למעסיקים בטווח הארוך.

לרוב, עורך דין דיני עבודה מהווה השקעה שמחזירה את עצמה, לבטח אם ברשות העסק כמות גדולה של עובדים שבאים מרקעים שונים.

ליווי מעסיקים מאפשר למעסיק למצות את זכויותיו ביחסי עובד מעביד

שמירה על זכויות העובד היא חשובה מאוד הן עבור עובדים עצמם וכמובן, גם עבור המעסיק. סכסוכי עבודה בין מעסיקים לעובדים מפריעים לשגרת העבודה התקינה בכל כך הרבה מובנים, ולכן קבלת ייעוץ משפטי וליווי משפטי קבוע למעסיקים זוהי החלטה שיכולה לחסוך הרבה מאוד כסף, זמן ומשאבים נוספים.

העובדים כיום יכולים לתבוע את מעסיקיהם על הרבה מאוד הפרות של דיני העבודה בישראל, כולל הפרות קטנות מאוד באופן יחסי, של אי תשלום שכר חודשי לאחר ה – 9 לחודש העוקב. הידע הנוגע לזכויות העובד נגיש כיום יותר מאי פעם, ויש עובדים רבים ששמים לב לפרטים הקטנים ויכולים להזיק ממש למעסיקים שאינם מתנהלים בדיוק על פי דרישות החוק.

 

ליווי מעסיקים מסייע גם בהתנהלות חוקית ויעילה מול רשויות המס

הסכסוכים העסקיים לא נוגעים, כמובן, רק לעובדים ממורמרים או דקדקניים, אלא גם לנותני שירות אחרים. יש הרבה מאוד ספקים, אנשי שירות, לקוחות וגורמים מדיניים ומשפטיים שמולם נדרש כל עסק להתנהל. מטבע הדברים, אפשר להסתבך, בשוגג או בחוסר תשומת לב, בנושא התשלומים למדינה או לספקים, ובמקביל, לפתח סכסוך עם נותן שירות.

כל סיטואציה שכזו היא מורכבת מאוד, ויכולה להימנע מראש אם דואגים לקבל ייעוץ משפטי וליווי משפטי קבוע למעסיקים, מאיש מקצוע כמו עורך דין דיני עבודה איכותי.

 

על האופן בו ליווי מעסיקים מטעם עורך דין דיני עבודה מעניק למעסיק שקט נפשי

העסקת עובד כוללת המון פרמטרים, שהאדם הפשוט כלל לא חושב עליהם, כולל דמי נסיעות, תשלומי פיצויים, בונוסים, תמלוגים ועוד. לכל סכום כסף שעובר יש משמעות משפטית ועתידית, גם על נושא הפיצויים בעת עזיבה. המטרה היא לסיים את ההתקשרות בצורה הטובה ביותר, וללא סכסוך שיגיע לבית המשפט.

כדי למנוע את הסיכוי הקלוש של סכסוכים מול עובדים או מול כל גורם אחר, עורך דין דיני עבודה מגבש תוכנית עבודה ויודע גם לספק ייעוץ משפטי וליווי משפטי קבוע למעסיקים ולספק את אותו שקט נפשי שהמעסיק מחפש, אשר יאפשר לו להתעסק בעניינים מקצועיים ובעשיית רווחים, ולא בסכסוכים משפטיים מול עובדים.

 

באיזו מתכונת מתבצע ליווי מעסיקים?

ליווי מעסיקים הוא שירות יכול להתקיים בכמה אופנים. אחת הדרכים לקבל שירותי ליווי מעסיקים של עורך דין דיני עבודה, הוא במסגרת התקשרות קבועה שבה ניתן למעסיק ייעוץ משפטי על בסיס מזדמן, ורק במקרה שעולה הצורך לפתור בעיה משפטית נקודתית. בהחלט ניתן לפנות לליווי מעסיקים שמתבצע על ידי עורך דין הפועל כעובד קבלן.

יחד עם זאת, ככל שהעסק צומח ומגיע להיקף פעילות מכובד יותר, גדל גם הפוטנציאל לסכסוכים עסקיים שנדרש ליווי מעסיקים שוטף כדי להימנע מהם ולהתמודד עימם אם בכל זאת נוצרו. ישנם ארגונים שעובדים עם עורך דין דיני עבודה שמספק להם ליווי מעסיקים על בסיס קבוע, וישנם כאלו שבונים מחלקה משפטית שלמה שנועדה לספק ליווי מעסיקים קבוע בכל שלבי פעילותו של הארגון.

 

כל התכנים המובאים להלן אינם משמשים בתור חלופה לייעוץ משפטי מקצועי מול עורך דין המתמחה בדיני עבודה, והם מתפרסמים לידיעה כללית בלבד. המידע בעמוד זה אינו על תקן מידע משפטי מחייב, ואין להישען עליו בשום אופן. במקרים בהם דרוש ליווי משפטי בנושא יחסי עבודה, יש לפנות באופן ישיר להתייעצות משפטית מול עורך דין מומחה לדיני עבודה.